Криза як допомога. Чи варто ділитися бізнесом за рекламну кампанію

Глибока економічна криза може призвести до зростання популярності нетрадиційних форм співпраці між рекламодавцями і продавцями реклами. Ще наприкінці минулого року в Києві з’явилися борди з написом «Зовнішня реклама. Поміняємо товар на реклам ». Але першими віяння змін вловили телевізійники. Зараз в Україні вже представлені дві форми «рекламного партнерства» – моделі mediaforrevenue і mediaforequity. У першому випадку компанія розраховується за рекламу часткою доходів, у другому – часткою в бізнесі. Такі моделі популярні за кордоном і в основному користуються попитом у молодих фірм, що не мають власних ресурсів, щоб провести рекламну кампанію в ЗМІ.

Першою телегрупою, що запропонувала рекламодавцям новий формат, стала StarLightMedia Віктора Пінчука, експеримент почався ще влітку 2013-го.

Першопрохідці

Згідно моделі mediaforrevenue бізнес ділиться виручкою від продажу товарів або послуг сгенерованих під впливом рекламної кампанії. 

У цьому випадку бізнес оплачує рекламу з додаткових доходів, отриманих в результаті рекламної кампанії.

За півтора року такою можливістю, за словами головного операційного директора StarLightMedia Євгена Бондаренко, скористалися понад десяти компаній з різних секторів економіки. «У даній моделі ми беремо участь у виручці або операційних показниках наших партнерів. Це вже не клієнти, а саме партнери, в яких ми інвестуємо наш рекламний інвентар, щоб простимулювати зростання виручки і обсяги продажів », – говорить Бондаренко.

Читати повністю: https://biz.liga.net/all/reklama-marketing/stati/2934113-krizis-v-pomoshch-stoit-li-delitsya-biznesom-za-reklamnuyu-kampaniyu.htm (Liga.net, 4 лютого 2015)